Close

03 December 2013

Sudan Çıkmış Grafiti

PLD su grafitti 1Bildiğimiz grafitiden biraz farklı bu projede; duvar yerine LED ışıklardan oluşan bir platform ve sprey boya yerine suyumuz var. Antonin Fournears ve Digitalarti Artlab‘ın hummalı çalışmalarının eseri olan Water Light Graffiti projesi, teknoloji sayesinde su ile ışığı birleştirip yeni bir grafiti türüne hayat veriyor.

PLD su grafitti 2Yeni teknolojilerden beslenen bu çalışma sokak sanatına veya Blu gibi grafiti ustalarına özenenlere de grafiti yapma şansı veriyor; ortalığı kirletmeden, yakalanma tehlikesi olmadan. İlerleyen zamanlarda binaların üzerine de yerleştirilmesi planlanan ışıklı grafiti gösterisi görüntü eşleme projelerine de bir alternatif olarak karşımıza çıkabilir.

PLD su grafitti 3Fransa’nın Poiters şehrinde, gelip geçenleri âdeta bir sanatçıya dönüştüren bu projenin en eğlenceli yanı ise su tabancalarının, ıslak bezlerin hatta ellerin fırça olması.

Water Light Graffiti by Antonin Fourneau, created in the Digitalarti Artlab from Digitalarti on Vimeo.

Haber Kaynağı: http://www.sanatblog.com/sudan-cikmis-grafiti/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *