Close

02/06/2011

36. sayı – Mağaza Aydınlatması

Dijital olarak okumak için alttaki linki kullanınız:

Mağaza AydınlatmasıTEMA
Mağaza Aydınlatması

AYDINLATMA TASARIMI
Luisa via Roma moda evi, Floransa, İtalya

Cha Cha Çayevi, Taipei, Tayvan

Kastner & Öhler AVM, Graz, Avusturya

OMG Mağazası, Linz, Avusturya

ARAŞTIRMA
Mağaza Aydınlatması

PRATİK TASARIM KONULARI
İyi satış için iyi ışık

Araştırmanın tasarımla buluşması

GÖRÜŞ
İdoller ve örnek modelleri

PROJELER
Nicol, İstanbul

Loft, Torium AVM, İstanbul

Turuncu Ev, Ankara

Zeugma Müzesi, Gaziantep

İZLENİM
EuroShop fuarı, Düsseldorf

5 Comments on “36. sayı – Mağaza Aydınlatması

Cevat Karaman
02/06/2011 - 11:02

Dijital dergi çalışması başarılı ancak bu şekilde okunması yerine tıpkı günlük gazetelerin formatında olması gerekir diye düşünüyorum. Eğer sayfa sayfa çevirerek okuyacaksam derginin kağıt kopyasını okumayı tercih ederim…

Emre Güneş
02/06/2011 - 11:12

Cevat bey, günlük gazetelerin formatından kastınız ne? Bir örnek verebilir misiniz?
Açıkcası ben her zaman kapıt kopyasını tercih ederim. Ancak dijital derginin 2000 adet olan baskı sayımızın çok ötesinde kişiye ulaşmak anlamında önemi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca dergi içerisinde kelime araması yapmak gibi önemli avantajlar sağlıyor. 

Yine derginin arşivlik formatı sebebiyle eski sayılara ulaşma talebi çok fzla oluyordu. Yavaş yavaş geçmişe yönelik tüm sayıları dijitalleştirerek buna da imkan sağlayacağız. Aydınlatma tasarımı ile ilgilinen herkes için önemli bir dijital kütüphane oluşacağına inancım sonsuz. 

Cevat Karaman
02/06/2011 - 12:01

Emre Bey, sanırım yanlış anladınız, elbette dijital olsun, tüm medya dijitale döndü, tüm haberleri, ilgilendiğimiz konuları web üzerinden takip ediyoruz.  Ben yukarıdaki format değil de her başlığa, her konuya tıklayarak ulaşabileceğim bir web dergi’den bahsediyorum. Ama dikkat ederseniz http://www.hurriyet.com.tr ‘de gazete sayafalarını çevirerek okumuyorsunuz. Bunu kastediyorum.

Emre Güneş
02/06/2011 - 12:08

Tahmin ettiğim bir gazetenin online application’u idi. Dediğinizi şimdi anlıyorum. Tüm içeriğin web sitesi formatına çevrilmesi için eskiden adım atmıştık, ancak dergi formatının korunmaması (fotoğraf yerleşimi, yorumlar vb) ve iş yükü sebebiyle vazgeçtik. Bu formatı dijitalin avantajlarını sağlarken, çekincelerimize cevap vermesi sebebiyle tercih ettik. Ama yorumunuz için teşekkür ederim. 

Showson
28/07/2011 - 05:16

I would like to know about your magazine and am interested in posting our advertisement in your magazine. How can I get the information and one of your magazine?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir