Close

28/05/2009

Philips mimarları buluşturdu

mary-rushton-beales-325x215Philips’in 15 Mayıs tarihinde gerçekleştirdiği organizasyon kapsamında The Lighting Design House UK’den Mary Rushton Beales Türk mimarlarla buluşmak üzere Türkiye’ye geldi.

Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi’nde gerçekleşen organizasyon boyuncu dünyaca ünlü aydınlatma uzmanı Beales tecrübelerini katılımcı mimarlarla paylaştı.

“Mimari yapılarda aydınlatma tasarımının gücü”teması ekseninde gelişen buluşmada Beales bugüne dek gerçekleştirdiği aydınlatma tasarımı projelerinden bahsetti.Bu çerçevede mimarı yapılarda yapılan iyi bir aydınlatmanın yapının algısını, havasını ve konseptini tamamen değiştirebileceğinin üzerinde önemle durdu.

Philips Türkiye ve Kafkaslar CEO’su Anton Booij de Philips’in aydınlatmaya verdiği önemi vurgulayan ve firmanın bu alandaki hem yurtiçinde hem yurtdışında çok sayıdaki faaliyetini özetleyen bir konuşma yaptı. Paris Eyfel Kulesi’nden İstanbul Boğaziçi Köprüsü’nün aydınlatmasına kadar uzanan Philips faaliyetlerinden sözetti.

Buluşma, Philips Aydınlatma Segment Pazarlama Müdürü Derya Ercan’ın ‘Markaya Değer Katan Aydınlatma Çözümleri’ ve Philips Aydınlatma İş Geliştirme Müdürü Hakan Payzun’un ‘Yeni Nesil LED Teknolojileri’ hakkında yaptığı sunumlarla son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir