Close

18 June 2012

Euro 2012, Philips ile Aydınlanacak

Yılın en büyük futbol turnuvası Euro 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası, Philips ile aydınlanıyor. Polonya ve Ukrayna’da düzenlenen Euro 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın yapıldığı sekiz stadyumdan altısının aydınlatmasını üstlenen Philips, 1 Ekim tarihinde oynanacak final maçının gerçekleşeceği Kiev Olimpiyat Stadı’nı da aydınlatıyor.

Seyir keyfini güzelleştirmek, oyuncuların ve hakemlerin en iyi performanslarını göstermelerini sağlamak adına aydınlatma çözümleri sunan Philips, aynı zamanda bir ilki gerçekleştiriyor: HD yayına özel olarak hazırlanan yenilikçi aydınlatma elemanları ile futbol deneyimini seyirciler, oyuncular ve televizyon izleyicileri için en üst düzeye taşımayı hedefliyor.

60 bin seyirci kapasitesine sahip Kiev Olimpiyat Stadı’nda 608 adet Philips ArenaVision spot ışığı kullanılıyor. Statta fonksiyonel ve dekoratif aydınlatma çözümleri sunan Philips, futbol seyrini güzelleştirmenin yanı sıra enerji verimliliği de sağlıyor. Dünyanın en önemli stadyumlarının yarısından fazlasının aydınlatmasını üstlenen Philips, uzun yıllardır IAAF, FIFA ve FIBA gibi uluslararası spor federasyonlarının teknik partneri olarak da faaliyet gösteriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *