Close

25 March 2014

Pelsan Aydınlatma, aydınlatma sektörünün kadınları ile “Dünya Kadınlar Günü”nde bir araya geldi

PelsanKadinlarGunu1Pelsan Aydınlatma, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle aydınlatma sektöründeki kadınları buluşturdu. Martı İstanbul Otel’de düzenlenen akşam yemeği davetine ATMK üyeleri ve akademisyenlerle birlikte sektörün öncü firmalarından kadın temsilciler, sektör dergileri ve fuar firmalarının kadın temsilcileri katıldı.

PelsanKadinlarGunu2Pelsan Aydınlatma Yönetim Kurulu Üyesi Yurdem Göğüş Çoruhlu’ nun ev sahipliğinde ilk kez düzenlenen buluşmada; sektörünün kilit noktalarında çalışan kadınlar bir araya gelerek birbirlerini tanıma fırsatı buldular.

PelsanKadinlarGunu3Büyük ilgi gören davetin açılış konuşmasını yapan Pelsan Aydınlatma Yönetim Kurulu Üyesi Yurdem Göğüş Çoruhlu, tüm paydaşlarının aynı gemi içerisinde olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Sektörün kalkınması için kadınların bir araya gelerek bir sinerji oluşturmaları gerekiyor. Sektörde günden güne artan kadın çalışan sayısı sektörümüze güç katacaktır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir araya gelmekten ve buna öncülük etmiş olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu birlikteliği önümüzdeki yıllarda da bir gelenek haline getirmek istiyoruz.”

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *