Close

04/09/2014

PLDC 2015 Kongresi için makale başvuruları açıldı

PLDCLogo1
Önümüzdeki yıl beşincisi gerçekleşecek olan Professional Lighting Design (Profesyonel Aydınlatma Tasarımı) Kongresi, 28-31 Ekim 2015 tarihlerinde İtalya’nın Roma şehrinde düzenlenecek.

PLDC, Profesyonel Mimari Aydınlatma Tasarımı alanında sanat, bilim ve kültürel çalışmaları ortaya çıkarmayı amaçlayan global bir konferans. Konferans kapsamında yaklaşık 7 keynote konuşmacı sunumu, 70 makale sunumu ve 20 kadar elektronik afiş bulunacak. İngilizce olarak gerçekleşecek sunumlar için olası katılımcıların makalelerinde; ışık ve aydınlatma tasarımı alanındaki son bulgular, bu konularda edinilen başarılar gibi profesyonel konulara değinmeleri bekleniyor. Ayrıca sunumlar için gönderilecek makalelerin aşağıdaki dört konu başlığından birini içermesi de gerekiyor:

Aydınlatma Uygulaması Araştırması (Işık ve Sağlık, Sürdürülebilir Aydınlatma, Kentsel Gelişim, Işık ve Çevre, Işık ve Ekonomik Konular, Işık ve Algı, Işık ve Psikoloji)

Aydınlatma Uygulaması Vaka Araştırması ( İç ve Dış Aydınlatma, Orijinal Bakış Açılarını Sergileme, Yeni Teknolojilerin Kullanımı vb.)

Profesyonel Pratik Konuları (Mimari Aydınlatma Tasarımı Mesleği, En İyi Çalışma Örnekleri, Kültürel İçerik, Aydınlatma Tasarımı Şirketi ve İnsan Kaynakları Yönetimi, Aydınlatma Eğitimi, Pazarlama, Risk Yönetimi, Yeni Düzenlemeler vb.)

Işık ve Kültür ( Sanat, Kültürel Objelerin Aydınlatılması, Mekânlar ve Şehirler, Yeni Teknolojilerin Kullanımı, Farklı Kültürlerde Çalışma, Aydınlatma Tasarımında Kültürel Farklılıklar, Aydınlatma Kültüründe Tarih ve Değişimler, Proje Örnekleri vb.)

Daha önceden herhangi bir yerde yayınlanmış makalelerin kabul edilmeyeceği başvurularda makale özetlerinin en fazla 350-750 kelime arası olması gerekiyor. Başvurular için son tarih 14 Kasım 2014.

Katılım için: www.pld-c.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir