Close

15/11/2018

Paul Cocksedge, Londra’nın Bureau Plazası için Işık Enstalasyonu tasarladı

Paul Cocksedge, 90 Fetter Lane, Londra’daki ofis ve perakende satış alanlarında oluşan yeni plaza Bureau için kalıcı bir ışık enstalasyonu tasarladı.

Eser, stüdyonun kâğıda ve kâğıdın düz bir düzlemden nasıl heykelsi bir forma dönüştürülebileceğine ilişkin keşiflerinin devamı niteliğinde.

Pekin’deki Manuscript’in ve Lyon’daki Bourrasque’ın ardından Paul Cocksedge, Bureau’nun parlak metal iç mekân döşemelerini yansıtan, ayna parlaklığına sahip, paslanmaz çelikten bir dizi “sayfa” oluşturdu.

Eser, kâğıdın hem özel yaşamlarımızda ve hem de çalışma ofislerimizdeki değişen ilişkisinden ilham alıyor. Misafirleri binanın resepsiyonunda karşılayan asılı parlak metal sayfalar, lobinin iç kısmına doğru yukarı yükseliyor ve tepeden sarkıyor.

Bu proje için Evans Randall Investors’la çalışan Paul Cocksedge, “Londra’da böyle bir fırsat sunulmasından memnunuz, çünkü bu şehre ve bu yere son derece bağlıyız,” yorumunu yaptı. “Bu eser, birkaç yıldır üzerinde yoğunlaştığımız, kâğıdın dokunulur bir malzeme olarak ne anlama geldiğini ve nasıl dönüştürülebileceğini keşfetmeye yönelik bir çalışma dizisi kapsamında yer alıyor. Değişen çalışma hayatlarımızda kâğıdın oynadığı ve oynamayı sürdürdüğü rolü yansıtıyor.”

Haber kaynağı: https://www.dexigner.com/news/31539

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir