Close

07/06/2013

Özyeğin’de EVATEG Buluşması

evateg1

 

“Enerji Verimli LED ve OLED Aydınlatma Teknolojileri Araştırma Geliştirme Eğitim ve Uygulama Laboratuvarı Projesi (EVATEG)” toplantısı, Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde gerçekleşti.

 

 

evateg2Toplantıda EVATEG kapsamında gerçekleşecek proje ve faaliyetler hakkında detaylı bilgi verildi. Enerji sektöründen 40’tan fazla şirket temsilcisinin bir araya geldiği toplantıda, proje sunumunu Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Arık yaptı.

Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Arık proje kapsamında yaptığı konuşmada: “Bugün burada ilk buluşmasını yaptığımız Özyeğin Üniversitesi EVATEG laboratuvarlarının, dünya çapında teknolojiler geliştirebilen, ölçümler verebilen ve global akademisyenlerle devlet-sanayi ortak bir çalışma platformu olabileceğine inanıyorum” dedi.

Toplantıda konuşan Şile Belediye Başkanı Mimar Can Tabakoğlu ise şunları söyledi: “Türkiye kendi rönesansını üretmek ve yaratmak zorunda. Bu şekilde dünyada rekabetçi bir piyasada kendi teknolojisini, kendi teknoloji vadilerini üreten, üniversitelerinde üretken bir gençlik ve ara elemanların yeterli olduğu bir Türkiye hedefine ulaşabileceğimize inanıyorum.” Şile yerel yönetimi olarak son 3 yılda proje departmanı oluşturduklarını açıklayan Tabakoğlu, Türkiye’de kaynak probleminin olmadığına da dikkat çekerek, “üretilen proje doğru tanımlandığında” kaynaklarla buluşma imkanı olduğunu belirtti.

Bir sonraki EVATEG-Endüstri Günü toplantısının 2013 yılının Ekim ayında yapılması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir