Close

22/11/2013

EVATEG-LEDoid LED Teknoloji Tanıtım ve Bilinçlendirme Merkezi Açıldı

Evateg1Enerji Verimli LED Aydınlatma Teknolojileri Araştırma, Geliştirme, Eğitim ve Uygulama Merkezi Projesi (EVATEG) kapsamında LEDoid’in (Şile Enerji Tanıtım Merkezi) açılışı Şile Terminal Meydanı’nda gerçekleşti. Özyeğin Üniversitesi ve Şile Belediyesi iş birliği ile İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje, yeni nesil aydınlatma teknolojisi olarak bilinen LED’lerin günlük hayatta kullanımlarının yaygınlaştırılmasını sağlayacak. Proje ayrıca, enerjinin verimli kullanılmasına ve sürdürülebilir çevre politikalarına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Evateg2Şile terminal meydanında gerçekleşen açılışın konuşmaları, Şile Belediye Başkanı Mimar Can Tabakoğlu; İstanbul Milletvekili Bilal Macit, Özyeğin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve EVATEG Proje Direktörü Doç. Dr. Mehmet Arık tarafından gerçekleştirildi. Açılışa halktan konuya ilgi duyan 100’ün üzerinde kişi katıldı. Ayrıca TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitü Müdürü Doç. Dr. Bahadır Tunaboylu, Süleyman Şah Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finans Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Haşmet Gökırmak, bilim adamları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve siyasi parti liderleri de açılışta yer aldılar.

İklim değişikliğini azaltan ve enerji tasarrufu sağlayan teknoloji
LEDoid Tanıtım Merkezi, enerji verimliliğini sağlama, iklim değişikliğini azaltma ve enerji tüketim tasarrufu politikaları hakkında LED aydınlatmanın önemini vurgulayarak halkı bilgilendirmeyi amaçlıyor. LED ve LED lambaların iç ve dış mekân aydınlatmasının yanı sıra başka birçok alanda da çeşitli kullanım alanları bulunuyor. Farklı renk seçenekleri de bulunan bu yeni nesil aydınlatmalar, enerji verimli oluşları ve uzun ömürleriyle tüketiciler tarafından artık ilk sıralarda tercih ediliyor.

http://www.evateg.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir