Close

09/06/2014

II. EVATEG Endüstri Günü

PLDEvategLogoEnerji Verimli LED-OLED Aydınlatma Teknolojileri Araştırma Geliştirme Eğitim ve Uygulama Merkezi (EVATEG) projesi geçtiğimiz yıl Özyeğin Üniversitesi liderliğinde hayata geçti.
Proje kapsamında 10’dan fazla ulusal-uluslararası üniversite, 15’in üzerinde ulusal-uluslararası şirket ve 5’ten fazla devlet-kamu iştirakçileri yer alıyor. EVATEG projesinde; LED-OLED TV-Ekran teknolojileri ile ilgili dünya standartlarındaki üç adet Ar-Ge laboratuvarlarında termal, optik ve elektriksel modellemeler gerçekleştiriliyor. Ayrıca ölçümler ve Ar-Ge çalışmaları da yapılıyor.

EVATEG bugüne kadar birçok faaliyette bulundu. Bu faaliyetler kapsamında Şile’deki Mobil LEDOİD demonstrasyon merkezinde binlerce kişiye aydınlatma ve enerji verimliliği hakkında uygulamalı eğitimler verildi. EVATEG bu yıl Birleşmiş Milletler gelişme fonundan da (UNDP, GEF ve YEGM) destekler aldı ve faaliyet alanını TV teknolojilerine de taşıdı.

Bu yıl 18 Haziran 2014’te saat 13:30’da ise Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Reşat Aytaç Oditoryumu’nda II. EVATEG Endüstri Günü gerçekleşecek. Etkinlikte EVATEG merkezinin proje ve faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler aktarılacak.

Toplantıda Enerji Bakanlığı, Birleşmiş Milletler, TÜBİTAK, sektör ve akademi temsilcileri son teknolojiler ve fon imkânları hakkında en yeni bilgileri paylaşacak. Ayrıca laboratuvar tanıtımları da gerçekleştirilecek.

Program:

13:30 -15:00 Konuşmacılar
15:00- 15:30 Kokteyl
15:30- 16:30 Laboratuvar gezileri (3 laboratuvar)
16:30 -16.45 Kapanış

Kayıt için: https://www.eventbrite.com/e/ii-evateg-endustri-gunu-tickets-11890666303

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir