Close

15/12/2014

Müge Göker Paktaş’ın “Kalem”i Veksan Aydınlatma Sergisi’nde

AFI?S BASKIMüge Göker Paktaş’ın ilk kişisel sergisi “Kalem” Veksan Aydınlatma Showroom-Sergi Alanı’nda 22 Aralık-05 Ocak 2015 tarihleri arasında izlenebilecek.

Müge Göker Paktaş bu ilk sergisinde, öğrenim yıllarından beri üzerinde yoğunlaştığı aydınlatma tasarımını kalem imgesi bağlamında irdeliyor. Tasarımlarda, günlük hayatta her an kullanılan bir nesne olan “kalem”in detaylarında gizli olan yüzeyler ergonomik tasarımlarla kullanıcıyla buluşuyor.

1999 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nü birincilikle tamamlayan Göker Paktaş, aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Daha sonra 2003 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İç Mimarlık Ana Sanat Bilim Dalı’nda Sanatta Yeterlik (Doktora) eğitimine başladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nde akademik çalışmalarına başlayan tasarımcı 2011 yılından itibaren aynı kurumda Yardımcı Doçent olarak görevini sürdürüyor. 2010 yılında İsveç/Stockholm’de KTH-Royal School of Technology, School of Technology ve Health/Architectural Lighting Design Bölümü’nün eğitim kadrosunda yer aldı. Tüm bunların yanı sıra Paktaş, bu güne kadar Bulgaristan, ABD ve Mısır’da düzenlenen uluslararası karma sergilere de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir