Close

22/10/2018

Mimar Mario Romani’den, 3D baskılı ışık duvarlarına sahip “San Vicente”

San Vicente, 7.995.000 dolar satış fiyatıyla Pacific Union International’dan Ava Domanovski ve Charles Pence’in portföyünde yer alıyor.

Ünlü tasarımcı Mario Romano’nun bu dahice Santa Monica mimarisi, modern Kaliforniya aile yaşamının yeni bir ifadesini sunacak şekilde form ve fonksiyonu bütünleştiriyor.

6 yatak odalı ev, kaykay tahtasından ilham alan, bir eksen etrafında dönen 3,5 metrelik ön kapısı ve enerji verimliliğini doğal bir şekilde artırmak için yağmur perdesi biliminden yararlanan 7,5 metrelik üç boyutlu M.R. duvardan başlayarak her açıdan geleneklere meydan okuyor.

Benzersiz bir açık plana sahip iç mekân, evin 3 düzleminde de görsel ve mekânsal bağlantılar yaratıyor. Evin tam merkezine yerleştirilen devasa çatı penceresi, muhteşem, büyük salon ve yemek odası da dahil olmak üzere, doğal ışığın her alana yayılmasını sağlıyor.

Geniş alanlı alt kat iki eğlence odasından oluşuyor. Bunlardan birinde türünün ilk örneği olan, 3D baskılı arkadan aydınlatmalı duvar bulunuyor. Gizli kayar kapılar, oturma alanlarının ve şöminenin yer aldığı büyük arka bahçeye açılıyor.

Haber kaynağı: https://illumni.co/san-vicente-by-architect-mario-romani-features-3d-printed-light-walls/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir