Close

15/06/2011

Mimar Sinan Üniversitesi Aydınlatma Workshop’una ev sahipliği yapıyor.

9. Geleneksel Türk-Alman Akademik çalışmaları kapsamında “Tasarım Disiplinlerinin Workshop Çalışması” 18-25 Haziran 2011 tarihleri arasında Almanya dan 2 , İstanbul’dan 5 üniversitenin katılımı ile gerçekleşecek workshoplar Almanya’dan ve Türkiye den yaklaşık 100’e yakın katılımcı ile gerçekleşecek.

Almanya İçmimarlar Birliği BDIA (Bund Deutscher Innen Architekt) ile Mimarsinan Güzel Sanatlar Üniversitesinin ev sahipliği ile Türkiye’den ve Almanya’dan üniversitelerin Hoca ve öğrencilerinin katılımı her yıl daha kalıcı hale gelen “Tasarım Disiplinlerinin Workshop Çalışması” 9 kez . Geleneksel Türk-Alman Akademik Çalışmalar’ı kapsamında 18-25 Haziran 2011 tarihleri arasında İstanbul da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde yapılacak.

Etkinlik kapsamında gerçekleşecek aydınlatma workshop’unu aydınlatma tasarımcısı Prof. Dr. Gerhard Reichert yönetecek.

Türkiye’den Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, , İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakultesi ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi , Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakultesi , Karadeniz teknik Üniversitesi ve Avrasya Üniversitesi nin katılacağı uluslararası ortak workshop çalışmalarına Almanya dan Coburg Üniversitesi ve Hochschule für Gestaltung Schwäbisch Gmünd Üniversitesi hoca ve öğrencilerinin çalışması Mimar Sinan Üniversitesinde bir haftalık çalışma ile Tasarımda geleneksel yenilikler konusu dahilinde farklı workshop konusu ile irdelenip çıkan sonuçlar bir sergi ile son bulacak .

İki ülkeden içmimarların, mimarların, tasarımcıların, akademisyenler ile beraber BDIA üyelerininde bulunduğu yaklaşık 100 kişilik akademisyen, öğrenci ve meslek birliğinden profesyonellerin katıldığı workshoplarda her iki kültür içerisinde tasarımı etkileyen faktörler ele alınarak aydınlatma , tekstil , kentsel yenileme , içmimari gibi konuları içeriyor. Bu yıl yapılan çalışmalardan Yoğurtçuparkı Kensel yenileme projesi ile çıkan sonuçlar avan çalışma olarak İstanbul Büyük şehir ve Kadıköy belediyesine sunularak Avrupalı ve Türk akademisyenlerin bakış açısıyla bir yenilik getirilerek imar şartlarında değişiklik önerisi ile belki bir ilke imza atılacak. , Almanya ve Türkiye’de gerçekleşecek etkinliklerin bu yıl ki ana teması “Tasarımda geleneksel yenilikler ”. Çalışmalar Mimarsinan Üniveristesi’nden sonra sergi olarak Tasarımparkı / Moda adresinde 15 Temmuz 2011 ‘e kadar izlenebilecek.

Etkinlik Kadıköy Belediyesi, M ve N Mimarlık, Tasarım Yayın Grubu ve Kadiköylife’ın katkıları ile gerçekleşecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir