Close

25 June 2013

Lumu iPhone Işık Ölçer

Lumu_iphone2_jpgLumu, akıllı telefonlarla da kullanılabilen boyutu küçük ancak özellikleri fazla bir ışık ölçer. Bu ışık ölçer, amatör olarak fotoğrafla ilgilenenler için profesyonel bir hizmet sunuyor.

 Fotoğrafla ilgilenenler bilir ki; ışık ölçer fotoğrafçılar için en önemli araçlardan bir tanesidir. Film çekimlerinde ve dijital işlerde de ışık ölçerin önemi bir hayli fazladır. Ancak “ışık ölçer” cihazlar konusunda amatör fotoğraf meraklıları için piyasada fazla seçenek bulunmuyor. Lumu, belki de bu ihtiyaç düşünülerek, bugün Kickstarter üzerinden piyasaya sürüldü. Bu ışık ölçer, güçlü ve kullanışlı bir cihazı akıllı telefonlarla birlikte kullanmak isteyen fotoğrafçılar için düşünülmüş.  iPhone ile uyumlu tasarlanmış Lumu, performans ve tasarım açısından diğer iPhone ışık ölçerlerle ciddi bir rekabete girecek gibi görünüyor.

Lumu_iphone1_jpg

Lumu, iPhone telefonlardaki kulaklık bağlantısından, doğru ölçümleme yapan  profesyonel bir sensör kullanarak, giriş yapabiliyor. 0.15-250.000 lux’a kadar düşen ışığın ölçümlenmesini vadeden Lumu, neredeyse bozuk para ebatlarındaki büyüklüğü ve bateri gerektirmeyen özelliği ile bunu başarabiliyor. Bu cihaza Kickstarter’da destek sağlayarak sahip olabilirsiniz.

Kickstarter adresi: http://www.kickstarter.com/projects/lumulabs/lumu-bringing-light-meter-to-the-21st-century

Haber kaynağı: http://www.coolhunting.com/tech/lumu-iphone-light-meter.php

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *