Close

06/08/2015

LED ışıklarla fotoğraflanan hareketler

Orlando1Bir fotoğraf sanatçısı LED ışıkları kullanarak müzisyenlerin hareketlerini yakalamayı başardı.

Orlando2Müzik neye benzer? Aslında bizler ses dalgalarının tüm imgelerini görürüz. Peki bir insanın müzik yaratırken yapmak zorunda kaldığı hareketleri görebilir miyiz? İşte Ontario sanatçısı Stephen Orlando tam da bunu yapmayı başarıyor.

Orlando3Orlando, LED ışıkları ve uzun pozlandırmaları müzisyenin hareketini kaydetmek için kullanıyor. Sanatçı, özel yaylara ışıkları bağlıyor ve çellistlere ya da viyolensel sanatçılarına “çalmalarını” rica ediyor. Böylelikle sanatçıların müziği yaratırken ortaya çıkarttıkları hareketler, parlak ışık dalgalarına dönüşüyor.

Orlando4Orlando çalışması hakkında şu açıklamalarda bulunuyor: “Performansı sergileyen ve kamera arasındaki birbiriyle ilgili olan hareket, çerçeve boyunca ışığın hareket etmesi için gerekli. Ben sanatçıdansa kamerayı hareket ettirmeyi daha kolay buluyorum. Bu çalışmada LED’ler, bir zaman duygusunu iletmek için, renklerini değiştirmeye programlandılar. Her bir fotoğraf tek bir pozlandırmadan oluşuyor ve ışık izleri çekim sonrası kurgu ile yapılmıyor.”

Orlando5

Orlando6
Haber kaynağı:
http://www.boredpanda.com/musician-long-exposure-light-painting-photography-stephen-orlando/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir