Close

17 April 2017

Kumaştan ışık şelalesi: “Fall in Pop“

 

Cam organze bir kumaş, tavandan katlar şeklinde aşağı doğru sarkıyor. Ortada buluşan iki kumaş, üzeri kaplı bir fıskiye gibi zeminin üzerinde dalgalanıyor. Renkli ışık desenleri katmanlar şeklinde, neşeli müzik eşliğinde kumaştan aşağı doğru iniyor.

Dev enstalasyon dinamik ve etkileyici. Kumaşın içinden neredeyse ışığı yakalamak mümkün. Renkli ışık oyunları zemine yansıyor ve izleyici tüm olan bitenin büyüsüne kapılıyor.

Cam organze kumaşın alanı içinde; konik 3 boyutlu perde üzerinden yapılan 360°’lik arka projeksiyonlar ile kumaştan ışık veriliyormuş gibi bir etki yaratılıyor. Genel olarak renkler ise dinamik ve sürekli değişiyor. Enstalasyonun etrafında bir renk cümbüşü ve canlı bir ortam yaratılıyor.

Projeye katılanlar:

İşveren: Canon Global–www.canon.com
Tasarım: Mint designs–www.mint-designs.com
Resim Sistemi ve Resim Veri İşleme: Luftzug corp. www.luftzug.net
Ton Tekniği: Masato Hatanaka

Fotoğraflar: Daisuke Ohki

Uygulanan ürünler:

Multi medya projektörleri: SX80 Mark II ve WUX10 Mark II,
EOS 7D Digitalkamera–Canon

 

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *