Close

30/04/2013

Kickstarter’dan bir aydınlatma fikri daha: Klauf LED Işık Barı


klauf-isik-led-2Klauf Lighting, yeni ürünü “Klauf LED Işık Barı” için Kickstarter.com üzerinden destek arıyor.

KickStarter.com “crowdsourcing” yönetimi ile fikir veya ürününüze fon bulabildiğiniz bir web sitesi. Çok farklı proje ve fikirlere ev sahipliği yapan sitede ara ara aydınlatma ile ilgili projeler de görebiliyoruz. Şu sıralarda da önemli teknoloji portallarında da yer alarak dikkat çeken bir aydınlatma projesi var: Klauf LED Işık Barı.

klauf-isik-led-1Klauf LED ışık barı (KLB); LED ışık kaynağı ve aydınlatma armatürünü bir arada sunuyor. KLB, LED ışık kaynağının evlerimize hızlıca girmesi noktasında en büyük problemlerden bir kaçına çözüm sunuyor. Tak çalıştır bir sistem. Var olan herhangi bir altyapıyı değiştirmek zorunda değilsiniz. Eski dimmer’ları (ışığı azaltıp çoğaltan mekanizmalar) kullanabildiğiniz gibi bütçesi de uygun.

Klauf Aydınlatma Şirklauf-isik-led-3keti’nin kurucuları Joseph Joe Lee ve Susan Hendrix. Lee, 20 yılı aşkın bir süredir teknoloji endüstrisinin içinde çalışıyor ve özellikle enerji tasarruflu ürünler ile ilgili çalışmalar yürütüyor. Zaten Lee’nin bu alana verdiği önem sayesinde KLB ortaya çıkmış.

İstediğiniz boyutta aydınlatma
klauf-isik-led-3KLB, 6 ve 12 inç olmak üzere farklı boyutlara sahip. Ancak, bölümler halinde birbirine bağlanarak 15 fite kadar uzanabilen ışık kaynakları oluşturabiliyor. Örneğin 24 inçlik bir aydınlatma lambası yaratabilmek için 12 inçlik 2 KLB’yi birbirine bağlayabiliyorsunuz. Ayrıca bu lambanın üzerine de 6 inçten 12 inçe kadar uzunluk ekleyerek herhangi bir odaya ya da köşeye uyabilecek aydınlatmalar yaratabiliyorsunuz. 6 inçlik bir KLB; 5 W enerji kullanıyor ve 210’dan daha fazla ışık lümeni üretiyor. Bunun yanında 12 inçlik KLB; 9 W enerji kullanarak 435’ten fazla ışık lümeni üretiyor. Her iki lambanın da 50.000 saat yani tam 17 yıl ömürlü olduğu öngörülüyor.

Proje, bu zamana kadar 36.000 dolar olan nihai amacının 20.000 dolarını (yaklaşık) toplayabildi ve gerekli olan paranın tümünün toplanabilmesi için önünde 27 gün bulunuyor. Destekler 35 dolardan başlıyor, 140 dolar ve fazlasına kadar çıkabiliyor. Ne kadar yüksek fiyat verirseniz farklı boylarda ve kombinasyonlarda KLB alabiliyorsunuz.

Ancak dikkatinizi çekeceği gibi tüm birimler Amerikan sisteminde ve ürün (şu anda) sadece Amerika’da satılabiliyor.

Proje linki:  http://www.kickstarter.com/projects/klauf/klauf-light-bar-bright-dimmable-phosphor-led

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir