Close

23/01/2015

Sağlıklı uyku alışkanlıkları kazandıran bir armatür: Sunn Light

SunnLight1Sunn Light, Kickstarter kampanyası sayesinde istediği fonu tamamen alabilmiş, akıllı bir bioritim aydınlatması.

Bu enerji verimli, aplikasyon kontrollü LED ışıklı armatür; değişen gün ışığına göre var olan aydınlatmanızı ayarlıyor. Böylelikle uykuya dalmanızı kolaylaştırırken aynı zamanda sabahları daha dinlenmiş olarak kalkmanızı ve gün içinde de farkındalık düzeyinizin çok daha yüksek olmasını sağlıyor.

SunnLight2Sunn Light, sağlıklı bioritim düzeninizi; dünyanın dönüşü-değişen gün ışığı ile birlikte sürekli olarak değişen renk ve parlaklığı ile destekliyor. Özellikle yıl içinde uzun gecelerde sürekli olarak yorgun olan ya da uyuşukluk hissedenler için bu armatür kasvetli atmosferlerle de mücadele ediyor. Gün içinde uyanık ve zinde kalmayı destekleyecek daha canlı, dinamik bir aydınlatma sağlıyor. Tasarımcı Kelton Minor Sunn Light projesi için şöyle konuşuyor: “Sunn Light direkt olarak iç mekân aydınlatmalarımızı dış dünyanın doğal ritimleriyle bağlantıya geçirerek devrimsel bir aydınlatma sağlıyor.”

Gündüzleri, Sunn Light’ın kademeli olarak artan sıcak ışığı ile kalkmanızı kolaylaştırıyor. Dışarıda doğal olarak güneşin yükseliş ritmiyle birlikte aynı anda ışığını artırarak güne rahatlıkla hazır olmanızı sağlıyor.

SunnLight3Geceleri ise Sunn Light armatürler dinlenme ve rahatlama için yararlı bir aydınlatma sağlamaya devam ediyor. Yatma zamanınıza yakın Sunn Light, kademeli olarak azalan ışığı sayesinde melatonin hormonu üretiminizin salgılanmasına da yardım ediyor.

SunnLight4Sunn Light’ın sahipleri bu akıllı aydınlatmalardaki kişiye özel uygulamaları da kullanabilecek. Böylelikle kendi bireysel ihtiyaçlarına göre ışıklarının tonunu ayarlayabilecekler. Bu da fiziksel ritimlerinin düzene girmesini, daha sağlıklı uyku alışkanlıkları edinmelerini, kış depresyonuyla baş etmelerini ve hatta jetlag’dan daha az etkilenmelerini sağlayacak. Sunn Light ile yolculuk edildiğinde ise kullanıcılar dünyanın neresinde olursa olsunlar; karanlıkla ya da kış koşullarıyla daha kolay baş edebilecekler.

Haber kaynağı: http://www.illumni.co/the-sunn-light-bring-the-sun-indoors/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir