Close

25/02/2014

Isotera, LEGO kadar basit ve eğlenceli LED aydınlatma kurulumları vadediyor

PLDIsoteraİngiltere temelli bir girişim; akıllı LED aydınlatma ve kontrollerinin montajı için bugüne kadar var olanlardan çok daha pratik bir sistem vadediyor. Bu aydınlatma sistemi, bir yandan LED aydınlatma uygulamalarını daha basit ve eğlenceli bir hale getirirken diğer yandan kullanıcı açısından enerji ve para tasarrufu sağlıyor.

Isotera’nın LED aydınlatma ve kontrol ürünleri, modüler plug-n-play (fişe tak ve çalıştır) esnekliği sunuyor. Böylece sadece birkaç basit el yeteneği ile, geleneksel LED sistemlerine göre, LED aydınlatma sistemlerinin çok daha hızlı bir şekilde tasarlanıp uygulanmasına olanak tanıyor.

İsotora yetkilileri: “Isotera olarak felsefemiz; düşük enerjili aydınlatma sistemlerini yerleştirmenin LEGO kadar basit ve eğlenceli olması. Basitlik hız demektir, basitlik hata yapmamaktır basitlik, israf etmemektir. Basitlik karşılanabilir maliyetlerdir. Bu insanları, düşük enerjili aydınlatma sistemlerini almaya ve onları yerleştirmeye iten şeydir. Biz bunun olmasını taahhüt  ediyoruz.” diye konuşuyor.

Isotera iPower serisi akıllı LED aydınlatmalar için adeta “bel kemiği” olmak üzere tasarlandı.  Tekli soğutmalı çalışan güç mekanizması (iHub) her hat için çift yalıtımlı bir kablodan (iBus) besleniyor. Bu da kablo boyunca herhangi bir noktanın içine temassız iClip modülü sayesinde kesilme ya da ekleme yapmadan vuruş yapabiliyor.

Isotera; LED aydınlatmayı parçaları bir araya getirmek kadar kolay ve basit yaparak akıllı aydınlatma endüstrisini belki de büyük bir yola doğru taşıyor. Çünkü bu sistemle var olan bölgeye LED’leri eklemek adına aydınlatma retrofiti pahalı ve komplike bir yeniden kablolama yöntemine ihtiyaç duymayabilir.

Isotera yetkilileri konu hakkında şunları ifade ediyor: “Bu tamamen tek bir noktada tüm Güç&Kontrol sisteminin olması açısından LED aydınlatma kaynakları arasında geliştirilen ilk örnek. Bu sistem oldukça etkili aletsiz, sanal olarak yerleştirilebilen temassız güç transferini gösteriyor. Sistem ayrıca benzersiz avantajları birarada sunuyor: Tasarruflu, güvenli, esnek ve sürdürülebilir. ”

iPower sistemine ek olarak Isotera’nın iCon serisi, akıllı sensörlerden karartma ayarlı anahtarlara kadar, basit ve esnek aydınlatma kontrolleri sunuyor. iSense sensör ise ışık seviyelerini izlemekten iskan edilen yerleri bulmaya kadar, tek bir bölümde çoklu fonksiyonlara sahip. Bu yüzden ışıklar ihtiyaç olmadığında kapatılabiliyor ve şirketin iLink kablolarını kullanarak diğer modüllere bağlanabiliyor.

Haber Kaynağı: http://ecopreneurist.com/2014/02/17/startup-makes-led-lighting-simple-fun-lego/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir