Close

31 July 2015

İnteraktif Mimari Enstalasyon: “Dinamik Mabet”

Dynamic-Sanctuary1Ford’un sponsorluğu ile gerçekleşen Sight Unseen Offsite sergisinde The Principles ekibi, zihninizde görsel oyunlar oynayan interaktif bir enstalasyonu gösterime sundu.

Dynamic-Sanctuary2Dynamic Sanctuary (Dinamik Mabet) isimli bu özel enstalasyonun ilham kaynağı; mabete benzer iç alanı ile, 2015 model yeni Ford Edge oldu. Ekip, kullanıcıları geçici olarak var oldukları atmosferden deyim yerindeyse “yok ederek” onları bu “aydınlatılmış mabete” gönderiyor.

Dynamic-Sanctuary3İçeride parmak atımı ile çalışan monitör sizin hayati organlarınızı “okuyarak” sizi mimariye bağlıyor. Siz rahatladıkça enstalasyon kalp atışınıza cevap veriyor ve içerideki ışığı canlandırarak stresinizin azaldığını fark etmenize yardımcı oluyor.

Dynamic-Sanctuary4

Dynamic-Sanctuary5

Dynamic-Sanctuary6

Dynamic-Sanctuary7

Yazı: Caroline Williamson/Architecture, Main Technology
Fotoğraflar: Mike Vorrasi and Pippa Drummond.
Haber kaynağı: http://design-milk.com/dynamic-sanctuary-interactive-architectural-installation/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *