Close

28 February 2014

Ikea’nın aydınlatmalarıyla öne çıkan yeni reklam panosu

IkeaPanoIkea’nın RGB Reklam Panosu sınırlı bir alanda yapılan en güzel reklam çalışmalarından biri.

Alman kökenli reklam ajansı Thjnk ve prodüksiyon stüdyosu I Made This Ikea’nın “RGB reklam panosu” için bir takım oluşturdu. Ürün daha çok Ikea’nın kendi mobilyası gibi duruyor ve çok sınırlı bir alan için tasarlanmış.

Pano, farklı renklerdeki- yeşilimsi mavi, macenta ve sarı- 3 başlığı birbiri üzerine ilave ederek sergiliyor. Geceleyin pano kırmızı, yeşil ve mavi (RGB) lambalarla parlıyor. Sırasıyla farklı başlıkları ortaya çıkarıyor. Kırmızı lamba yeşilimsi mavi renkteki metni aydınlatıyor. Yeşil macenta rengindeki metni ve mavi-mor sarı olanı görünür hale getiriyor. Ve bu 9 metre karelik bir reklam alanının nasıl 27 metrekarelik bir alana dönüştüğünü açıklıyor. Bu çalışma Ikea’nın alandan tasarruf mesajı için çok güzel bir görsel numara. Keşke gün içerisinde de bu kadar iyi çalışsaydı…

Metin: Tim Nudd

Haber Kaynağı: http://www.adweek.com/adfreak/ikeas-amazing-rgb-billboard-one-coolest-ads-it-has-ever-made-155959

 

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *