Close

02 November 2015

Genel Aydınlatma Yönetmeliği’nde Tarih Değişikliği

aydinlatmayonetmelikGenel aydınlatma kapsamında tesis edilerek işletmeye alınan aydınlatma tesisleri, mülkiyeti TEDAŞ’a ait olmak üzere ilgili dağıtım şirketine 30 Haziran 2014 olarak belirlenen iz bedelle devredilme tarihi 30 Haziran 2016’ya ertelendi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Genel Aydınlatma Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik, Resmi Gazete’nin 30 Ekim tarihli sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Buna göre, belediyeler, il özel idareleri, kara yolları, küçük sanayi siteleri, konut kooperatifleri, site yönetimleri, dağıtım lisansı olmayan OSB’ler ve Toplu Konut İdaresi tarafından genel aydınlatma kapsamında tesis edilerek işletmeye alınan aydınlatma tesisleri, proje, onay ve kabul şartı aranmaksızın mevcut durumun tespiti yapılarak taraflar arasında imzalanacak bir protokolle mülkiyeti TEDAŞ’a ait olmak üzere 30 Haziran 2016’da ilgili dağıtım şirketine iz bedelle devredilecek. Söz konusu tarih daha önce 30 Haziran 2014 olarak belirlenmişti.

Halkın ücretsiz kullanımına açık ve kamuya ait park, bahçe, yürüyüş yolu, tarihî ve ören yerlerinin aydınlatılması ile trafik sinyalizasyonu bu kapsamın dışında kalacak.

Haber kaynağı: http://www.yapi.com.tr/haberler/genel-aydinlatma-yonetmeliginde-tarih-degisikligi_137766.html

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *