Close

10 April 2013

“Geçmişten Geleceğe Kıyafet Yolculuğu” Sergisi

G.gelecege-SergiOsmanlı sultanlarının ve halkının giyim kuşamından günümüzün giyim endüstrisine kadar süregelen bir yolculuğun, “Geçmişten Geleceğe Kıyafet Yolculuğu”nun hikayesi, İstanbulLight Fuarı sırasında Lamp 83 standında ve Cam Sanatçısı Pelin İnal’ın yorumunda ilgililerine ve fuar ziyaretçilerine sunulacak.

Osmanlı sultanlarının giyim kuşamlarında önemli bir yer tutan kaftanla başlayıp cüppeyle, mintanla, feraceyle, çarıkla, fesle çeşitlenen kıyafet yolculuğumuz Cumhuriyet Dönemi’nde yön değiştirdi; frakla, şapkayla özdeşleşti. Sultan Abdülhamit Dönemi’nde pantolonla ve kravatla tanışan, 1900’lü yılların başında Avrupa’daki Jön Türkler’in ve azınlıkların taktığı şapkayı kıyafet devriminin simgesi olarak taşıyan bir halkın kıyafet yolculuğu geçmişten geleceğe gözler önüne sergilenecek.

lamp83-logoGeçmişimizin ve günümüzün giysilerinin “Geleceğin ışığı LED” in aydınlığında sergilendiği “Geçmişten Günümüze Kıyafet Yolculuğu” 18-21 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbullight Aydınlatma Teknolojileri Fuarı, Hall 10, Lamp 83 standında ziyaret edilebilir.

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *