Close

27 September 2010

Auroralia ile sürdürülebilir aydınlatma

Auroralia “sürdürülebilir kent aydınlatmasını”, kentsel gelişim için birincil ihtiyaçlarından biri olarak gören bir oluşum.

Sürdürülebilir aydınlatma, yaşam kalitesini artırmak ve gece aktviteleri içinde denge kurmak için gerekli.

Aynı zamanda şehrin kimliğini, günün ve gecesini anlatan, duyguları ve atmosferi şekillendiren önemli bir değer.

Bu katkı eğer çevreye olan olumsuz etkilerini minimuma indirebilirse gerek enerji, gerekse kaynaklar açısından denge sağlarken hayatımıza güzellik katacaktır.

Bunu sağlamanın yolu da çeşitli bileşenlerini şehrin ihtiyaçlarıyla değerlendirerek tayin etmek ve sürdürülebilir enerji sağlamak için çalışmalar ortaya koymamız.

AURORALIA gerçekleşen önemli üç uygulamanın altını çiziyor ve bütün alternatif çözümleri bir yarışma çerçevesinde teşvik ediyor.

Yarışma Luci ve Shreder‘in ortaklığıyla gerçekleşiyor.

Yarışmanın ana odak noktası için minimum düzeyde karbon ayak izi bırakmak. Berlin’de gerçekleşecek olan yarışmanın jürisi kentsel aydınlatma, aydınlatma tasarımı vb. konularda çalışmış uzmanlardan oluşuyor.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.auroralia.org/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *