Close

22/01/2015

Auroralia Ödülleri’nin Kazananları Belli Oldu

EindhovenAuroraliaSchréder ve LUCI’nin ev sahipliğinde verilen Auroralia Awards, Işık Festivali’nde sahiplerini buldu. Bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Auroralia Awards 2014 ödüllerinde, Schréder’in aydınlattığı Hollanda’nın beşinci büyük şehri olan Eindhoven’a birincilik ödülü verildi.

66 dönümlük sanayi sitesini konut, eğlence ve kültür tesislerine dönüştüren Eindhoven şehrinin aydınlatma tasarımını Schréder gerçekleştirdi. Schréder’in Eindhoven için tasarladığı sokak aydınlatması; güvenlik ve görüş konusunda sağladığı işlevselliğin yanı sıra estetik görüntüsü ile de dikkat çekiyor. %100 yeniden kullanılabilen malzemeden üretilen ayrı ayrı kontrol edilebilen armatürler, sıcak beyaz ve soğuk beyaz LED’ler ile donatılmış. Yaklaşan fırtına gibi hava koşullarında kırmızı uyarı ışığıyla sokak sakinlerini ikaz edebilen bu armatürler %33 oranında daha az enerji tüketimi de sunuyor.

Auroralia Awards’da bu sene şehir aydınlatmasından kaynaklanan ekolojik ayak izinin minimuma indirilmesini hedefleyen toplam 17 proje değerlendirildi. Jüri, sadece enerji tasarrufu sağlayan değil aynı zamanda yerel halk üzerinde sosyal bir etkisi olan projeleri de dikkate aldı.

http://www.auroralia.org/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir