Close

26 December 2013

Arlight artık Fagerhult’a ait

arlight-logo fagerhult-logo

Avrupa’nın önde gelen aydınlatma üreticilerinden Fagerhult, Ankara merkezli Arlight Aydınlatma A.Ş.’nin hisselerinin % 100’ünü satın almak için bir anlaşma imzaladı. 

Fagerhult grubu 20 ülkede yaklaşık 2.200 çalışana sahip ve bünyesinde Fagerhult, Atelje Lyktan, LTS, Whitecroft Aydınlatma, DESIGNPLAN Aydınlatma ve Ben-Valo gibi güçlü markaları barındırıyor. Şirket bu satın alma ile Avrupa aydınlatma pazarındaki konumunu güçlendirirken dinamik Türk piyasasına erişim ve birçok bölgedeki büyüme fırsatlarına hakim olmayı hedefliyor.

Anlaşmanın detaylarını bilmemekle beraber, Arlight firması kurucu ve sahibi Cemil Arlı‘nın iki sene daha Genel Müdür olarak görevine devam edeceği bilgisini aldık. Ayrıca Sabah gazetesinde yayınlanan bir haberde toplam bedelin 95 Milyon TL olduğunu gibi bazı detaylar yer almakta. (Bakınız: http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2013/12/24/isvec-kontu-ankarali-arlightla-yatirima-geldi)

Arlight firmasından yapılan açıklama ile öğrendiğimiz bu gelişmenin tüm Türkiye aydınlatma sektörü için hayırlı olmasını diliyoruz.

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

2 Comments on “Arlight artık Fagerhult’a ait

Ahmet Yılmaz
26 December 2013 at 09:11

Hayırlı olsun. Bakalım yeni firma Türkiye de ne gibi girişimlerde bulunacak.

Emre Güneş
26 December 2013 at 17:45

Biz de merakla bekliyoruz. Kalite ortamına ve rekabete katkıda bulunacağı bence kesin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *