Close

07/12/2012

Arlight’a yeni bir tasarım ödülü

Turquality programı kapsamında bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri”, 30 Kasım’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 410 endüstriyel tasarım başvurusunun yer aldığı organizasyonda Arlight, aydınlatma kategorisinde 2012 İyi Tasarım Ödülünü almaya hak kazandı.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi başta olmak üzere, iş ve tasarım dünyasından çok sayıda önemli isim katıldı. Tasarımlarında ışığı inovatif dokunuşlarla buluşturan Arlight Plus Serisi – Liner Aydınlatma ürünüyle 2012 İyi Tasarım ödülüne layık görüldü. Dünyaca ünlü tasarım uzmanlarının, ön elemeyi geçen başvurular arasında değerlendirdiği toplam 13 farklı sektör ve 410 endüstriyel tasarımdan; 90’ı İyi Tasarım, 14’ü ise Üstün Tasarım Ödülü’nü almaya hak kazanırken, 19 kavramsal tasarım başvurusundan ise ikisi ödül aldı.

Ödül töreninde konuşma yapan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, marka olmanın sırrının Ar-Ge, inovasyon ve tasarımdan oluştuğunu belirtirken, “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri ile tasarımdan üretime dönüşmüş, piyasaya sürülmüş ürünleri taçlandırıyor, bu ürünleri tasarlayan tasarımcılarımızı ödüllendiriyoruz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir