Close

16/06/2017

A’Design tasarım ödülü Fiberli’nin

Fiberli’nin iki dış mekân aydınlatma ürün tasarımı; İtalya’da gerçekleşen A’Design Competition&Award’da ödüle layık görüldü. Fiberli adına ödülleri Fiberli CEO’su Cengiz Şentürk ve AR&GE müdürü Tanju Duygu bizzat teslim aldı.

Aydınlatma Ürünleri ve Aydınlatma Proje Tasarımı kategorisinde değerlendirilen park&bahçe armatürü olan ARC ve sokak armatürü KITE; teknolojinin yanında estetiği de beraberinde sunuyor. Ödüllü ürünlerin tasarımlarını gerçekleştiren ekip ise ürünlerin tasarımında doğadan ve çocukluğun güzel anılarından esinlendiklerini söylüyor.

Doğada tüm şartlara dayanıklı ve aynı zamanda narin görünümlü filiz yapraklarından yola çıkılarak tasarlanan ARC, park ve bahçe armatürü olarak tüketicilerin beğenisine sunulacak. Ürün modüler yapısı ile dikkat çekiyor. Tıpkı bir yaprak gibi 2’li,3’lü,4’lü ve 6’lı LED modüller halinde şekil verilebiliyor. Yumuşak hatları sayesinde kullanılacak yeşil alana mükemmel uyum sağlıyor. Ürün aynı zamanda 0°-30° arası açısı ayarlanıp kurulabilen baş kısmı ile aydınlatma tasarımında esnekliğe olanak sağlıyor. 80 cm-4,5 mt arası direk boyu seçenekleri, modüler yapısı ve açı verilebilen baş kısmı ile, ürünün kullanımı kullanıcının hayal gücüyle sınırlı. Her biri 20W, düşük güç ile yüksek verimlilik gösteren ekonomik modüller sadece estetik olarak değil, enerji verimliliği ile de önemli ölçüde tasarruf sağlıyor. Ayrıca karbon salınımını büyük ölçüde azaltıyor.

Sokakların ve caddelerin yeniden çocukluğun en güzel anılarına yer vermesi arzusu ile ortaya çıkan KITE ise sokak&cadde armatürü olarak raflarda yerini alacak. Gökyüzünde görülen uçurtmanın herkese yaşattığı keyif ve estetik duygusunu, sokak armatürlerine yansıtmayı hayal eden Fiberli tasarım ekibi, gökyüzüne bakan herkesi çocukluğuna döndürmeyi hedefliyor. Aynı zamanda iyi bir uçurtmanın, yüksekteki hava şartlarına uygunluğu ise KITE’ın tasarımı için önemli bir ilham kaynağı olmuş. Ürün farklı renklerde kullanılabilecek ince ve zarif bir tasarıma da sahip. KITE, monoblok alüminyum gövdesi, yol aydınlatmasına göre IP66 PC özel lens tasarımı, Driver On Board teknolojisi ile pcb’ye entegre sürücü gibi tasarım özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir