Close

02 December 2014

Arlight, Design Turkey’den iki ödülle döndü

ArlightOdulArlight, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Design Turkey 2014’te iki ödül birden aldı.

Türkiye’nin inovasyon ve markalaşmada en büyük ödül organizasyonlarından olan Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde Arlight bu yıl iki ödül kazandı. Daha önce de farklı platformlarda ödülleri olan Arlight Aydınlatma, bu kez Deep ve Eterna isimli iki aydınlatma ürünü için “İyi Tasarım” ödülü aldı. Verilen ödül belgesinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin “Ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran tasarımın gelişimine sağladığınız değerli katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.” şeklindeki sözleri de bulunuyordu.

Tasarımla markalaşmaya katkı

Ekonomi Bakanlığı bünyesinde, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu işbirliğiyle düzenlenen Design Turkey, Turquality kapsamında Türkiye’nin tasarımla markalaşmasına önemli katkılar sağlamayı hedefliyor.

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *