Close

14 November 2018

Amsterdam Işık Festivali, 2018

29 Kasım 2018- 20 Ocak 2019 tarihleri arasında, otuz sanat eserinin yer alacağı Amsterdam Işık Festivali, art arda yedinci kez Amsterdam şehir merkezini aydınlatacak.

Bu yılki festivalde on altı farklı ülkeden sanatçılar, tasarımcılar ve mimarlar, “Medium is the Message” (Araç Mesajdır) ana temasına ilişkin yorumlarını paylaşacak.

Festivalde yer alan tüm sanat eserleri, 53 günlük uzun festival süresince eşzamanlı olarak aydınlatılacak. Amsterdam’ın tarihi merkezinde gerçekleşecek sergi tekneyle, bisikletle veya yürüyerek olmak üzere farklı şekillerde deneyimlenebilir.

Bu yıl ilk kez ziyaretçiler en beğendikleri ışık eseri için oy kullanabilecek. Birinci olan sanatçıya ödülü (Public Award) festivalin son hafta sonunda verilecek.

Ayrıntılı bilgi için; amsterdamlightfestival.com

Haber kaynağı: https://www.dexigner.com/news/31520

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *