Close

07/03/2016

Amerika Menlo Park’ta “alevlerden ışık heykeli”

MenloPark1“Light Sculpture of Flames”, renkli titreşen alevleri ortaya çıkaran dinamik bir ışık sanatı enstalasyonu. Bir aleve yakından bakarsanız katmanlı renkler içerdiğini fark edersiniz. Yanan alevlerin çoğu; merkezde beyaz, dış taraflara doğru ise kırmızı ya da turuncu renklerde görünür. Multi-disipliner bir sanat topluluğu olan teamLab, “Light Sculpture of Flames” (Alevlerin Işık Heykeli) isimli çalışmayı bu fenomeni interaktif bir ışık sanatı enstalasyonuna dönüştürmek için gerçekleştirdi. Sonuç olarak, titreşen renkli alevler izlenimi sunan minik noktasal ışık kaynakları yığınından oluşan üç boyutlu bir ışık sanatı enstalasyonu ortaya çıktı. Japon sanat topluluğu olan teamLab tarafından tasarlanan diğer 19 enstalasyonla birlikte bu çalışma; Menlo Park’daki “Pace Sanat ve Teknoloji Galerisi”nde yer alan serginin de bir parçası.

MenloPark2Küp şeklindeki enstalasyon 2.5 metrenin üç katı kadar ve 64,000 LED lambadan oluşuyor. Bu sanat çalışması, daha önceden kayıt edilmiş görsellik içermiyor. Çalışma gerçek zamanlı olarak bir bilgisayar programı tarafından devamlı olarak yaratılıyor ve sürekli bir dönüşüm süreci içinde. Her an eşsiz ve asla tekrarlanmıyor.
Bu sanat çalışması, birikmiş noktasal ışık kaynaklarını heykelsi bir gövde yaratmak için kullanıyor. Bu, puantilist bir resimde rengin farklı noktalarına benziyor. Yani bir imgeyi oluşturmak için rengin küçük, farklı noktaları, şekillerde kullanılıyor.

Sergi 1 Temmuz 2016’ya kadar ziyaretçilere açık olacak.

www.team-lab.net

Enstalasyon ve fotoğraflar: teamLab
Haber kaynağı: https://pld-m.com/light-sculpture-of-flames-in-menlo-parkusa/?lang=en

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir