Close

08/08/2017

12. Light Middle East 2017 Fuarı, Dubai

Dubai International Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecek etkinlikte; üreticiler ve aydınlatma profesyonelleri üç gün boyunca aydınlatma teknolojileri “vitrinine” yakından bakabilme şansını yakalayacaklar. PLD Türkiye dergisi Editörü Emre Güneş’in de moderatör olarak katılacağı Light Middle East, 17-19 Ekim 2017 tarihlerinde Dubai’de gerçekleşecek.

Endüstri kaynaklarına göre, küresel ışık tedarikçileri, bölgedeki LED penetrasyonunun 2020 yılına kadar %50’yi aşacağını tahmin ediyor. Buna göre son 12 ayda Körfez İş Birliği Konseyi genelinde de LED penetrasyonunda önemli bir artış bildiriliyor. Fiyatlarının da düşmesi ile beraber enerji verimli ve çevre dostu LED (ışık yayan diyot) teknolojisi hükümet düzenlemeleri tarafından destekleniyor. Bu düzenlemeler mimari, endüstriyel, açık hava ve konut uygulamalarında büyük ölçekli projelerin alımını da teşvik ediyor. Üstelik Frost&Sullivan’a göre LED, GCC’nin 2015 yılında 910 milyon dolarlık aydınlatma armatürleri pazarının yaklaşık %38’ini oluşturdu. Bu durumun önümüzdeki üç ila dört yıl içinde ise yılda %17-18 oranında artması bekleniyor.

Son 11 yıldır gerçekleşen, bu yıl 12.’sine imza atacak olan Light Middle East 2017 ise, Orta Doğu’da aydınlatma pazarı alanında iş bağlantılarının-olanaklarının ortaya çıkmasına imkan tanıyor. Bu fuar bölgede aydınlatma endüstrisi adına en önemli etkinliklerin başında geliyor. Light Middle East ayrıca; üreticilere, tasarımcılara, danışmanlara, mühendislere, inşaat firmalarına, otel-konaklama endüstrisindeki profesyonellere ve resmi makamlara B2B platformu sunuyor.

İnşaat ve proje gelişimini ilgilendiren alanlarda aydınlatmayla ilgili tüm kişiler bu fuara katılarak önemli avantajlar elde edebiliyorlar. Mimari aydınlatmadan, kentsel aydınlatma, teatral, dekoratif, iç-dış mekân ve perakende aydınlatmasına kadar, tüm bu alanlardaki katılımcılar için Light Middle East, yeni bağlantılar kurmak, yeni trendleri tartışmak, teknolojik gelişmeleri takip etmek adına önemli bir buluşma noktası.

Bu fuar yıllardır ayrıca; yüksek segmentteki aydınlatma tasarımcılarını, mimarları, uzmanları ve yaptıkları işleri mimari aydınlatma&tasarım dünyasına da tanıtıyor.
Etkinlik çerçevesinde önemli panellerin olacağı fuar kapsamında Light Middle East aydınlatma yarışması da gerçekleşecek. Yarışmada ödül kazanacak projeler bölgesel ve global anlamda başarılı bulunan işler dahilinde seçilecek. Light Middle East kapsamında iki günlük Think Light Konferansı da düzenlenecek. 18-19 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek Think Light’ta aydınlatma sektörü; konsept, proje ve başvuru alanlarında üç bakış açısı altında tartışılacak. Bu konferansın Orta Doğu aydınlatma pazarı gözetilerek belirlenen iki ana kategorisi ise şöyle: Think Smart (Akıllı Düşün) ve Think Design (Tasarımı Düşün). Think Light etkinliği kaliteli bilgi aktarımı ve network fırsatları sunacak bir platform. Farklı disiplinlerden uzmanlar bir araya gelerek, aydınlatma sanatı ve bilimi çerçevesinde fikirlerini tartışma, paylaşma, yenilikleri keşfetme ve sunum yapma olanaklarına sahip olacaklar.

Light Middle East hakkında daha fazla bilgi için: www.lightme.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir