Close

28/09/2018

Yuki Anai’den “In the Rain”

Doğa bir gerçeklik. Genellikle görünenden daha fazlasını içeriyor, çünkü doğada var olan bazı şeyleri insan gözü algılamıyor.

Fakat gözle görülmemeleri onların var olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Yağmurun çeşitli ifadeleri var: Hafif yağmur, şiddetli yağmur, çakal yağmuru olarak da bilinen güneşli havada yağan yağmur vs.

Bazen yağmur, cennetin bir lütfu, bereketi olarak kutsanır. Bazen de bir doğal felaket olarak görülür ve sevilmez. Yağmur yağmurdur fakat yorumlanması bağlamına göre değişir.

Yuki Anai; “Buradaki amaç, yağmurun ne kadar güzel olduğunu ve nasıl doğanın bize bir mesajı olduğunu ifade etmek. Bir gün evde oturmuş, şiddetli yağan yağmuru seyrediyordum. O anda başka bir yağmurlu günü hatırladım. Manzara, ortam, duygularım, her şey gözümde canlanıverdi. Geçmişteki benle iletişime geçmiş gibi hissetim kendimi. İşte o zaman yağmurun, insanın anılarına derinden bağlı bir araç olduğunu fark ettim. Yağmur dolu bir dünya, benim “yağmurlu dünyam”ı yaratmak insanların geçmişlerine bir kapı açmaya yardımcı olabilir.” diye söylüyor.

Haber kaynağı: https://illumni.co/in-the-rain-by-yuki-anai-2/

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir