Close

14/08/2017

Yapı Fiziği Uzmanlık Uygulamaları (YFU) Faaliyetlerini Durdurdu

Gonyofotometri laboratuvarları, DIALux Türkiye temsilciliği ve yayınlarıyla tanınan Yapı Fiziği Uzmanlık Uygulamaları (YFU), tam da 30. yılını kutlayacakken şirket olarak varlığına son verdiğini internet sitesinde yayınladığı bir veda metniyle açıkladı.

YFU gonyofotometri laboratuvarında bulunan ölçme aletlerinin de bütün bir set olarak satışa çıkarılacağı duyuruldu.

YFU, 1986 yılında kurulmuş, aydınlatma sektöründeki firmalara teknik konularda yardımcı olmak, tarafsızlık içinde fotometrik ölçümleri yapmak ve raporlamak için çalışıyordu.

YFU, aydınlatma projeleri ve ışıklık ve yansıtıcı tasarımları, fotometrik ölçümler, aydınlık düzeyi ölçümleri, DIALux semineri, aydınlatma tekniği semineri, aydınlatmada temel bilgi semineri ve yansıtıcı geometrisi semineri gibi alanlarda hizmet veriyordu.

Prof. Şazı Sirel ve Dr. Osman Sirel yönetimindeki YFU yaptığı çalışmalar ile yurtiçi ve yurtdışında tanınmış önemli bir kuruluştu. Tüm çalışmalarını akademik yaklaşım içinde, kâr amacı gütmeden sürdürüyordu.

EDİT: YFU sitesinde yer alan veda metnini de ekliyoruz.

KAPATIYORUZ

Değerli meslektaşlarımız, değerli müşterilerimiz,

YFU kurulduğu 1986 yılından bu yana, ülkemizin aydınlatma sektörüne teknik konularda yardımcı olmaya çalışmış, özellikle fotometrik ölçmelerde tam bir tarafsızlık içinde en doğru sonuçları, ilgililere ayrıntılı raporlarla bildirmiştir.

Bu çalışmaları ile YFU yurt içinde ve yurt dışında tanınmış, önemli kuruluşların güvenini kazanmış ve akredite laboratuvarlarda yapılan kimi ölçmelerin bile doğruluğu, sonradan YFU ya yaptırılan ölçmelerle denetlenmiştir.

YFU bütün bu çalışmaları da akademik bir yaklaşım ile yapmış, kâr gütmemiş, hatta 30 yıllık geçmişinde mali yıllarını genellikle zararla kapatmıştır.

YFU şimdi, tam da 30. yılını kutlayacakken, anonim şirket olarak varlığına son vermektedir.

Yasal sürecin sona ermesinden sonra, YFU goniofotometri laboratuvarında bulunan ölçme aletleri bütün bir set olarak satışa çıkartılacaktır.

Bilgilerinize sunulur.
YFU Yönetim Kurulu

Haber kaynağı: http://www.aydinlatma.gen.tr/yapi-fizigi-uzmanlik-uygulamalari-yfu-faaliyetlerini-durdurdu.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir