Close

10 March 2014

I. Ulusal Yapı Fiziği ve Çevre Kontrolü Kongresi

PLDYapiKongreI. Ulusal Yapı Fiziği ve Çevre Kontrolü Kongresi 13-14 Mart tarihleri arasında İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleşecek.

Yapı Fiziği Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan I. Ulusal Yapı Fiziği ve Çevre Kontrolü Kongresi’nde yapılarda fiziki gereksinimlerden, enerji maliyet oranları ve çevre yapılanmasına kadar birçok konu 8 farklı oturumda alanının profesyonelleri tarafından ele alınacak. Kongrede aydınlatmaya dair oturumlar da yer alacak. Müze ve sergi mekânlarında aydınlatma, okul binalarında doğal aydınlatma gereksinimleri ve tasarım parametreleri, aydınlatma tasarımının mağaza imajı üzerindeki etkileri, mimari aydınlatma tasarımı, sinemasal aydınlatma teknikleri, toplu konutlarda gün ışığı, binalara ilişkin aydınlatma enerji tüketimi gibi aydınlatma sektörüne dair önemli konulara değinilecek.

Kongre programına buradan ulaşabilirsiniz: Program

Detaylı bilgi için:
http://www.yapifizigidernegi.org/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *