Close

16/05/2013

Wakeboard ve Işıklar: Yaratıcılık ve Güzellik

RB_Rochon_1Sanat ve sporun sınırları birbirinin içine geçti… Wakeboard ve Işıklar projesi, su-ışık hareketi ve wakeboard sporunun heyecanını yaratıcılıkla birleştirdi. Sanatçılar ve sporcular arasındaki iş birliği ile gerçekleşen projede ışık kullanımları etkileyiciydi.

Işık Boyama Sanatçısı (Light Painting) Patrick Rochon Red Dull, fotoğraf stüdyosu Snap ile birlikte sanat ve spor arasındaki bu olağan dışı fizyonu gerçekleştirdi. Orlando kökenli Wakeboard sporcuları Mike Adam Dowdy, Errington ve Dallas da projenin çekimlerine katıldı.

RB_Rochon_2Işık Boyama’nın bir sanat biçimi olduğuna inanan Rochon, Işık Boyama Sanatını şöyle anlatıyor: “Vücudumuzun ışığı dışarı yaydığına inanmam için birçok nedenim var. Böyle bakacak olursak; ışık boyama sanatı zaten çok uzun zamandır bizimle birlikte demektir.”

RB_Rochon_3Spor ve sanat
Spor ve sanatın “yaratmak” için bir araya geldiği; daha önce denenmemiş bu iş birliği sayesinde renkli LED’ler ile ışıkla oluşturulan tablolar ve sporcuların sudaki hareketleri etkileyici sonuçlar verdi. Orlando Su Sporları Kompleksi’nde gerçekleşen projede; gün batımından gün doğumuna kadar, üç gün üç gece çalışıldı.

RB_Rochon_4Rochon’a göre çekimler sırasında zor anlar da yaşandı. Özellikle karanlıkta yüksek hızda çekimlerde zorlanıldığını söyleyen sanatçı şöyle konuştu: “Çekimlerde ayarlama ve planlama zor oldu. Ancak herkesin motivasyonu çok iyiydi. Sanata, güzelliğe ve yaratıcılığa odaklanın, ben tüm bunları ispatlamak için sporculara güvendim”.

RB_Rochon_6

Rochon ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için:
www.patrickrochon.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir