Close

12/08/2011

Vestel yeni yatırımı ile aydınlatacak

Televizyon markası denildiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Vestel, şimdi de aydınlatma sektörüne el atıyor. Gücünü ABD’li aydınlatma markası Cree ile birleştirerek LED aydınlatma sistemlerine iddialı bir giriş yapıyor.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül‘ün basın toplantısında belirttiği üzere Vestel’in hedefi LED aydınlatma teknolojisinde yüzde yüz yerli malı üretime ulaşmak ve ülkedeki LED bilincini artırmak. Bu hedefin ilk adımı olarak Vestel, 3 – 4 aylık bir süre içerisinde İTÜ’de Türkiye’nin ilk aydınlatma laboratuarını kurmayı planlıyor.

İlk etapta yurt dışında üretilecek armatürler, 2 yıl içerisinde Manisa’daki Vestel City’de kurulacak fabrikada üretime devam edecek. Vestel’in 3 buçuk yıllık sıraya girdiği paketleme makinesi geldiğinde, üretimin yüzde 70’i yerli malı olarak tamamlanması projenin planlanan hedefi.

Vestel Led Aydınlatma sistemleri işe, kendi 17 mağazasının aydınlatma sistemlerini değiştirerek başladı.Ürünler 20 Ağustos 2011 itibariyle satışa çıkacak. Vestel satışa sunacağı aydınlatma ürünleriyle, yüzde 80’e varan enerji tasarrufu ve 35-40 bin saatlik performans sağyalacak. Vestel LED aydınlatma sistemlerini çok yakın bir zamanda şehirler arası yollarda ve sokak lambalarında görmemiz mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir