Close

14 November 2014

Van Gogh bisiklet yoluna ilham verirse…

PLDVanGogh1Hollandalı sanatçı ve tasarımcı Daan Roosegaarde son derece yaratıcı ve yenilikçi bir çalışmaya imza atarak, güneş enerjisi ile çalışan LED’ler ve kendiliğinden parlayan (reflektörlü) çakıl taşlarından oluşan bir bisiklet yolu tasarladı.

Kendi gibi Hollandalı olan Vincent Van Gogh’un doğup büyüdüğü yer olan Brabant’ta, ünlü eseri Starry Night’tan (Yıldızlı Gece) ilham alarak gerçekleştirdiği projesi sayesinde 1 km uzunluğundaki yol boyunca hem kendiliğinden parlayan çakıl taşları hem de güneş enerjili LEDler geceleri bisiklet kullananlar için hem çok emniyetli hem de son derece şiirsel görüntüler oluşturuyor.

PLDVanGogh2Projenin videosunu izlemek isteyenler için: http://www.boredpanda.com/van-gogh-starry-night-glowing-bike-path-daan-roosegaarde/

Ne diyelim, darısı bizim yerel yöneticilerimizin başına…

PLDVanGogh3

Haber Kaynağı: http://www.alternatifenerji.com/van-gogh-solar-bisiklet-yoluna-ilham-verirse.html

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *