Close

08 November 2013

Ubitricity ile Sokak Lambalarından Yakıt İstasyonlarına

PLDUbitricity1TechCrunch Disrupt Europe‘da günümüz dünyası adına birbirinden değerli girişimler bulunuyor. Bu girişimler arasında sayısı en fazla olan kategori, son dönemin popüler alanı “nesnelerin interneti” üzerine. Bu konuda yeşil enerji ile internetin buluştuğu Ubitricity ise en çok ilgi gören girişimler arasında yer alıyor.

PLDUbitricty2Berlin merkezli girişimin kurucusu Knut Hechtfischer, Ubitricity’yi şöyle anlatıyor: “Elektrik lambalarından araç şarj edilebilmesinin önünü açan Ubitricity ile herhangi bir prizden akıllı telefon ile işlem yapılabiliyor. Dünyanın en iyi enerji düzenlemesinin olduğu ülkelerden biri olan Almanya’da evlerin kendi elektriğini üretmesinin yanında ortak havuza göndermesi de mümkün. Şu an için prototip olan Ubitricity ile kullanıcılar havuza gönderdikleri elektriği istedikleri zaman kullanabiliyor.”

PLDUbitricty3

Haber Kaynağı: http://www.alternatifenerji.com/sokak-lambalari-yakit-istasyonuna-donusuyor.html

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *