Close

03/09/2018

Trends in Lighting 2018’in programı açıklandı

25-27 Eylül’de Bregenz, Avusturya’da yapılacak olan Trends in Lighting’in 2018 programı belli oldu.

Ödüllü aydınlatma tasarımcısı Rogier Van Der Heide’nin küratörlüğünü yaptığı bu yılın etkinliği, mimarlar, mühendisler, sanat direktörleri, ürün tasarımcıları, moda teknologları, sanatçılar ve ilgili herkesin dijital çağda ışığın yeni anlamlarını ve yeni bağıntılarını keşfetmelerine yardımcı olmak ve ilham vermek için tasarlandı.

Modern yenilikler ve bunların uygulamalarıyla ilgili aydınlatma sektörünün fikirlerini keşfetme ve genişletme ihtiyacını fark eden Van Der Heide, tek tek seçtiği uluslararası uzmanları bir araya getirerek konuşmacılar, atölyeler ve toplantılardan oluşan etkileyici bir program hazırladı.

“Trends in Lighting aydınlatma dünyasında çok ihtiyaç duyulan bir etkinlik. Aydınlatmanın sınır tanımadığını ve her yerde hiç akla gelmeyen uygulamalarının olduğunu gösteriyor: sağlık hizmetleri, eğlence, mobilite ve tarım bunlardan sadece birkaçı,” diyor Van Der Heide. “Ancak Trends in Lighting aydınlatma sektörünün, dijital çağda yeni anlamlar ve yeni bağıntılar arayışında da vazgeçilmez bir yere sahip.” Uluslararası programda Boeing, Arup, LichtVision Design, Volpi, Osram, Zumtobel, Signify ve Bluetooth gibi firmalar var.

Genel yayın yönetmenimiz Emre Güneş’in de konuşmacılar arasında olduğu etkinliğin özenle hazırlanan program dört başlığa bölündü:

Aydınlatma Kalp&Ruh: İnsanların ışıkla özel bir bağı var. Bize mutluluk veriyor ve sağlığımızı iyileştiriyor. Bu bölüm, özel uygulamaları göstermek ve yeni fikirleri paylaşmak için en iyi insan odaklı aydınlatmalar hakkında bilgi vermek üzere tasarlandı. Katılımcılar, insan odaklı aydınlatmayı projelerine entegre edebilecekleri somut yöntemler ve tasarım konseptleri edinecek.

Yaratma Hakkı: Ziyaretçilere, başka zaman asla ulaşamayacakları materyallerle çalışarak yeni teknolojileri öğrenme şansı sunan uygulamalı bir dizi atölye.

İnsanlaştırılmış Teknoloji: Işıkla ilgili dünyanın en iyi kullanıcı deneyimlerinden bazılarını ve bu deneyimlerin, aydınlatma tasarımının kişiselleştirilmesi ve müşteri serüvenleri dikkate alınarak nasıl tasarlandığını öğrenin. Katılımcılar, bir sonraki projelerini, hedef kitlelerinin beklentilerini ve algılarını daha iyi anlayarak nasıl yaratabileceklerini kavrayacak.

Aydınlatmanın Ötesi: Sıradaki büyük olay, akıllı aydınlatma olacak. Ancak bu, insanlara nasıl bir anlam ifade edecek? Bu bölümdeki atölyeler ve seminerlerde, ışığın bir veri taşıyıcısı ve çok daha büyük bir teknoloji ekosisteminin yaşamsal parçası olarak anlamı keşfedilecek. TiL2018 ziyaretçileri, “akıllı aydınlatmanın” anlamlı uygulamalarının içyüzünü görüp bütün bunların hayatlarımızı nasıl değiştireceğini öğrenecek.

Emre Güneş etkinlikte “Akıllı aydınlatma 101” başlıklı sunumunu gerçekleştirecek.

Tam programa bu web sitesinden erişebilirsiniz. www.trends.lighting

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir