Close

16/09/2010

Toshiba LED Aydınlatma ile Louvre Müzesini Aydınlatıyor

Toshiba ve Louvre ortaklık antlaşmazı imzaladı.

Toshiba ve Louvre Müzesi ile yaptığı işbirliğini duyurdu. Louvre Müzesi aydınlatma yenileme projesi için yapılan ortaklık antlaşması çerçevesinde Toshiba, dünyaca ünlü Louvre müzesinin tüm aydınlatma ihtiyacını Toshiba LED aydınlatma ürünleri ile karşılayacak ve yenilenme maliyetini karşılayacak.

Dünyanın en popüler müzelerinden biri olan Louvre eski klasik aydınlatma sistemlerini, gerçek çevre dostu ve az enerji tüketen Led aydınlatma ile değiştirmesi gerektiğinin farkında. Toshiba düşük enerjili ile çalışan ve naturel ışık veren CO2 LED aydınlatma ile Louvre ‘u aydınlatacak. Müze girişide ziyaretçileri karşılayan Piramitler, Napolyon Mahkemesi ve Cour Carree, LED aydınlatma ile aydınlanacak. Müze girişi Pramitler ve Napolyon Mahkemesi 2011’de, Cour Carre’ nin ise 2012 yılı içinde yenilenmiş olması bekleniyor.

Led aydınlama çevresel yararlarının yanı sıra, Louvre Müzesi içsel güzelliği ve dünyanın en büyük sanat eserlerine evde hissettirme ruhunu verebilmektedir. Toshiba bunu çok iyi anlıyor ve en iyi teknolojiye sahip. Aydınlatma ışık vermekten daha çok şeyi ifade eder, Toshiba bunu en iyi şekilde ve enerji tasarrufu yaparak gerçekleştiriyor. Işık atmosferi ve zengin yaşamı yaratan duygusal bir güce sahiptir. Toshiba bu kaliteyi bir Japon kavramı olan ve ışık ile derin duygulara hitap eden Akari kavramı ile kutluyor. Lourve Bu anlayış biçimini aktarmaya çalışacak. ( akari kavramı; ışığın güçü ve hissettirdiği zenginliğin felsefesi)

Toshiba bu yeni aydınlatma sistemini tanıtımlar ve yeni işler ile Fransa, Almanya İngiltere ve Türkiye’ de global düzeyde gerçekleşiriyor. Toshiba LED lambalara bu geçtiğimiz Ocak ayından beri Fransa’ da satışta. Fransız perakendeciler 2015 yılında 350 milyar TL satış hedefliyor.

Dünyanın önde gelen eko-şirketi olarak Toshiba Grubu yeryüzüne ile uyum içinde yaşamı ve değer yaratmayı öngören bir yaklaşım içinde. Bu ilke doğrultusunda şirket Mart ayında yapılacak genel akkor ampullerin üretimini durdurdu. Toshiba küresel ısınmayı azaltmak ve kaynakların verimli kullanılmasını sağlamak için herkesi duyarlı olmaya teşvik ediyor.

Toshiba, Piramitler, Napolyon Mahkemesi ve Cour Carree gibi en özel bölümleride LED aydınlatma ile yenilenecek. Tüm maliyetleri Toshiba karşılayacak.

Piramitler, duvarlar, çatı ve yüksek kirişleri aydınlatmak için kullanılacak olan ışın lambaları yaklaşık 4,500 parça şeklinde planlandı. Ortaklık dönemi 31 aralık 2023 ‘ e kadar sürecek.

Ayrıntılı bilgi için:

www.toshiba-lighting.com

www.toshibatr.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir