Close

31/01/2017

TEPTA’dan “Gündüz, Işık, Gece” Kitabı

TEPTA Aydınlatma’nın 25. yıl kutlamaları kapsamında 18 Ekim 2016–26 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde izleyicilerle buluşan “Gündüz, Işık, Gece” sergisinin yanı sıra bir de kitap projesi hayata geçirildi.

Sergi ile eş zamanlı yayınlanan “Gündüz, Işık, Gece” başlıklı kitapta, hem Türkiye’den hem de dünyadan farklı mimar ve tasarımcıların aydınlatma-ışık alanındaki yazıları yer alıyor. Mimarlar Han Tümertekin, Nevzat Sayın, Aydan Volkan, Melike Altınışık ve Selahattin Tüysüz ile birlikte Sergio Boccia, Beatrix von Pilgrim, Lisbeth Skindbjerg Kristensen, ARUP Türkiye’den Şebnem Gemalmaz da metinleri ile kitaba destek veren isimler arasında yer aldı. Kitabın grafik tasarımını ise Yeşim Demir gerçekleştirdi.

160 sayfadan oluşan kitap, çeşitli makalelerin yanında sergi işlerinin açıklamalarını ve ilgili firmaların hikayeleri ile röportajlarını da içeriyor. Türkçe–İngilizce olarak çift dilde hazırlanan 25. Yıl Kitabı, kısa süre içerisinde mimar ve tasarımcılarla paylaşılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir