Close

20 May 2015

Sony’nin yeni LED lambası aynı zamanda bir hoparlör

Sony1 Sony’nin yeni lambası bluetooh aracılığıyla hoparlör olarak da kullanılabiliyor.

Evinizde bazen çok yüksek sesle müzik dinlemek isteyebilir ancak hoparlörlerden uzaklaştığınızda ses yoğunluğunun azalmasından rahatsız olabilirsiniz. Sony’nin yeni ürünü enerji-verimli LED lamba aynı zamanda bluetooth hoparlör olarak kullanılabiliyor. Ses üstten geliyor ve armatürlerinizin olduğu herhangi bir yerde basit bir ses sistemi yaratıyor.

Sony2Sony’nin bu yeni lambası bluetooth aracılığı ile bir akıllı telefonla eşleştiriliyor. Böylelikle kullanıcı lambanın hem parlaklığını hem de sesin yoğunluğunu ayarlayabiliyor. Bu ses-ışık birleşimi, daha önceden monte edilmemiş hoparlörlerin yerleştirilmesini de sağlıyor.

360lm lamba, diğer küçük hoparlörlere kıyasla oldukça iyi bir ses kalitesine sahip ancak fiyatı ucuz değil. 23 Mayıs itibariyle önce Japonya’da sonra da Amerika’da satışa sunulması beklenen ürünün 200 dolar civarında olacağı öngörülüyor. Bu elbette büyük bir yatırım ancak kullanıcılar için oldukça eğlenceli olacağa benziyor.

Haber kaynağı: http://inhabitat.com/sonys-led-bulb-doubles-as-a-bluetooth-speaker/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *