Close

25 June 2013

“Sokak Aydınlatması Aboneye Yansımıyor”

sokakaydinlatmasi 2Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, genel aydınlatma kapsamında olan cadde ve sokak aydınlatma bedellerinin Hazine Müsteşarlığı tarafından karşılandığını belirterek, “Bu bedeller konut abonelerine yansıtılmamaktadır” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’ün soru önergesine yanıt veren Yıldız, şunları kaydetti: “Bu sayaçlar düzenli olarak okunarak, belediye başkanlıklarının onayıyla tüketim bedellerinin tahsili için Hazine Müsteşarlığı’na bildirilmektedir. Bunun dışında farklı bir uygulama yapılmamaktadır. Ayrıca, genel aydınlatma kapsamında olan cadde ve sokak aydınlatma bedelleri Hazine Müsteşarlığı tarafından karşılanmakta olup konut abonelerine yansıtılmamaktadır.”

Haber Kaynağı: http://www.yapi.com.tr/Haberler/sokak-aydinlatmasi-aboneye-yansimiyor_111346.html

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *