Close

08/11/2019

Reuben Wu, Bolivya’nın uzak yörelerini aydınlatmak için Dron LED’lerden faydalanıyor

Dron teknolojisini fotoğrafçılıktaki en son teknolojiyle birleştiren Reuben Wu, uzak yörelerin rüya gibi görüntülerini yakalıyor. Chicago’da yaşayan fotoğrafçı, pilotlu uçakları kullanarak havasal ışık kaynakları oluşturuyor ve devam etmekte olan Lux Noctis serisi için görüş alanını aydınlatıyor.

“Fotoğraflarımda dron lambaları ilk kullanmaya başladığımda, sadece gece manzaraları çekmek istiyordum ve ortamı aydınlatacak bir şeye ihtiyacım vardı,” diyor Wu. “Işığın yarattığı yolları görüntüye dahil etmemiştim. Ama sonra, ışığın yarattığı farklı şekillerin manzara ile nasıl etkileşime girdiğini fark ettim ve bunları nihai görüntüde tutmaya karar verdiğim. Şimdi bunu, kendimi manzaraya dahil etmenin bir yolu, belirli bir manzaraya eklediğim kişisel bir işaret olarak görüyorum.”

Işık yolları oluşturmak için dronları kullanan Wu, manzara üzerinde gezinen haleler gibi görünen geometrik şekiller oluşturuyor. Bunları dağlar, vadiler ve diğer uzak yerler gibi erişilemeyen yöreleri aydınlatmak için kullanıyor.

Reuben Wu, en son “Lux Noctis” fotoğrafları için, birinci sınıf dijital fotoğrafçılık ekipmanları konusunda uzmanlaşmış bir Danimarkalı şirket olan Phase One sponsorluğunda Bolivya’ya gitti. Wu, ülkenin dinamik arazisini fotoğraflamak için markanın XT kamera sistemini (57.000 $ değerinde 150 megapiksel bir model) kullandı.

“Bolivya seyahatinden en sevdiğim hatıra, gün batımında tuz düzlüklerini çekmek oldu. Tuz, toprakta muhteşem çokgen benzeri şekiller oluşturuyor ve güneş batarken, tuz sırtlarının yarattığı gölgeler git gide uzuyor ve böylece manzara her birkaç saniyede bir farklılaşıyor.

“Orada olmak ve gün batımı ilerlerken manzaradaki değişimi izlemek; işte bu his aklımdan hiç çıkmayacak.”

Fotoğrafçı: Reuben Wu

Fotoğraf makinesi: Phase One XT

Seriler: Lux Noctis

Haber kaynağı: https://www.designboom.com/art/reuben-wu-lux-noctis-phase-one-10-08-2019/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir