Close

05/08/2014

PLD Community Event, İstanbul

Banner_300x25017 Ekim 2014 tarihinde İstanbul, Türkiye’de ilk bölgesel “PLD Community Event” etkinliği düzenlenecek. Bu etkinlik türünün ilk örneği olacak ve Ekim 2015’te Roma’da gerçekleşecek Professional Lighting Design Convention (Profesyonel Aydınlatma Tasarımı Kongresi) öncesi bir nevi ısınma olacak.

Etkinlik dört konuşmacının olduğu bir günlük bir konferans programını kapsıyor. Uluslararası alanda kabul görmüş tasarımcılar çalışmalarını ve son dönemde bitirilmiş projelerini sunacak. Ana başlıklar: “Profesyonel Pratik”, “Aydınlatma Master Planları” ve “Kültürel ve Tarihi Alanlar için Aydınlatma” olacak.

Konferansa önde gelen aydınlatma üreticilerinin sergisi de eşlik edecek. Sergi pazardaki tüm oyuncular için bir buluşma yeri olacak. Bu sergi aynı zamanda sektör, aydınlatma tasarımcıları, müşteriler ve katılabilecek diğer profesyonel gruplarlar arasında tartışmaya açık bir iletişim platformu olacak. Konferans ayrıca resmi programın bir parçası olan akşam etkinliğini de içeriyor. Gün içinde sunum yapanları dinledikten ve önemli başlıkları tartıştıktan sonra tüm katılımcılar bu etkinliğe davet edilecek. Böylece katılımcılar bir araya gelerek daha rahat bir atmosferde tartışmak istediklerini konuşmaya devam edebilecekler.

İletişimi daha da ileriye taşımak için oturumlarda modaratörler de yer alacak. Tartışmalar yuvarlak masa formatında olacak: Her masa için bir konu başlığı ve daha önceden seçilmiş tartışma liderleri yer alacak. Bu format iletişim, etkileşim, yeni bakış açıları ve modern öğrenme tekniklerinin gelişimini hedefliyor. Tüm bunlar yaratıcı bir atmosferin içinde gerçekleşecek ve katılımcıların her biri tartışmaların parçası olma şansına sahip olacak. Oturumlar katılımcıların en iyi pratik konusunda fikir alışverişinde bulunmaları, bilgi transferini desteklemek ve meslektaşların birbirlerine tavsiye verebilmeleri üzerine tasarlandı. Farklı nitelikteki bakış açılarını bir araya getirmek amacıyla, konferans oturumlarındaki katılımcılar; aydınlatma tasarımcıları, mimarlar, araştırmacılar, aydınlatma endüstrisinden uzmanlar ve müşteriler olacak.

Aydınlatma pazarının gelişimi
Aydınlatma pazarı değişiyor ve gelişiyor. Aydınlatma tasarımcıları ve pazardaki önemli aktörler ilerlemenin yol ve yöntemlerini tartışıyorlar. Böylece çalışma şekilleri yaratmak, mesleğin yerleşimini takip etmek ve yeniden yapılanmış bir sektör hedefine ulaşmak için stratejiler belirlemek gibi konu başlıklarını da masaya yatırabiliyorlar. PLD’nin İstanbul’daki etkinliği bu grupların tanışması, konuşması ve amaçları doğrultusunda kararlar alması için önemli bir noktaya oturuyor. Tüm bu aktörler ve aktif aydınlatma tasarımcıları için kaçırılmaması gereken bir etkinlik.

Neden İstanbul?
Türkiye önemli bir pazar ve profesyonel aydınlatma tasarımı topluluğu burada şekil almaya başlıyor. Türkiye’de bölgesel topluluğa hizmet vermek, tartışmalara platform sağlamak ve network oluşturmak için yeni unsurlarla birleştirilmiş ögelere dayanan bir konferans formatı geliştirildi.

www.istanbul.pld-c.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir