Close

06 May 2010

Architectural Lighting Day İstanbul 2010

Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası mimari aydınlatma tasarımı konferansı ALD İstanbu 25 Ekim  2010 sonbaharında hayata geçiyor.

Merkez Türkiye olmak üzere, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu vb., yakın coğrafya içerisindeki mimari aydınlatma profesyonellerini biraraya getirme ve bilgi paylaşımı imkanlarını artırma hedefiyle yola çıkan ALD İstanbul uluslararası alanda başarılı çalışmaları ile dikkatleri çeken mimar ve aydınlatma tasarımcılarına ev sahipliği yapacak. Etkinlik sayesinde katılımcılar, ışık ve uygulamarı ile ilgili en doğru ve güncel örneklere ulaşma şansı bulacaklar.

ALD İstanbul, sunumlar dışında da zengin bir içerik sunuyor. Aydınlatma tasarımı ve algılanmasında kültürel geçmişin önemi ortada. Aynı rengin farklı kültürlerdeki anlamları farklı olduğu gibi, ışığın kullanımı da değişiyor. Bu anlamda “Aydınlatma tasarımı ve Kültür” konulu Pecha Kucha gecesi sayesinde, farklı kıta ve kültürlerden gelen aydınlatma tasarımcıları tecrübelerini 20 slayt x 20 saniye mantığıyla paylaşacak.

Kokteyl eşliğinde gerçekleşecek bu interaktif geceyi Türk aydınlatma tasarımcıları tarafından tasarlanacak “Oyun alanı” konseptli dış aydınlatma enstalasyonu takip edecek.

Ayrıntılı bilgi için: http://aldistanbul.com/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *