Close

11 January 2010

Okyanus Işığı

Sayısız ışık noktasının etrafınızı çevrelediklerini hayal edin.

Okyanus Işığı; Squidsoup’tan dinamik, interaktif, görsel ve işitsel alanlar yaratan bir  enstalasyon. Sizi gerçekten yeni bir deneyime davet ediyor.

Sesler tınılarıyla fiziksel bir alan yaratıyorlar. Ses ve ışık kümeleri odayı kuşattıkları gibi görünür ve seslendirilebilir oluşlarıyla ve de birbirleriyle dans edişleriyle tamamen üç boyutlu  müzikal bir atmosfer sağlıyorlar.

Bir araştırma projesiyle ortaya çıkan Okyanus Işığı yaratıcı ve çeşitli olasılıklara sahip aydınlatma temelli  görsel ve üç boyutlu bir deneyime neden oluyor.

Proje Squidsoup, Excled Ltd. ve De Montfort Universitesi’nin  de yer aldığı TechnologyStrategy Board ortakları tarafından gerçekleştirildi. Aynı zamanda Oslo School of Architecture and Design, Massey Üniversitesi, Wellington Centre for Electronic Media Art, Monash Üniversitesi tarafından da destekleniyor.

Daha fazla bilgi ve iletişim için:

www.oceanoflight.net
www.squidsoup.org

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *