Close

01 October 2017

“Mükemmel ışık” diye bir şey var mı? “The Perfect Light” film projesi

“The Perfect Light” aydınlatma tasarımı alanında yaratıcı etkinlikleri ile tanınan LightCollective ekibinin yeni film projesi. Citizen sponsorluğunda gerçekleşen projede LightCollective ekibi Martin ve Sharon, 6 farklı kıtadan 22 aydınlatma tasarımcısı, sanatçı ve aydınlatma uzmanı ile görüşüp “Mükemmel ışık nedir?” sorusunu yöneltmişler. Bu röportajların birleştirilmesi ile ortaya çıkan “The Perfect Light” filmi 28 Eylül – 19 Ekim tarihleri arasında sırasıyla Londra, Berlin, NewYork, Paris ve Milano’da gösterilecek.

Katılımcılar arasında Christopher Bauder, Don Slater, Enrique Peiniger, Francesco Iannone & Serena Tellini , George Brainard, Gerd Pfarré, Giovanni Traverso, Howard Branston, James Carpenter, John Lau, Kai Piippo, Kaoru Mende, Leni Schwendinger, Lisa Ishii, Louis Clair, Mark Major, Moritz Waldermeyer, Motoko Ishii , Paul Gregory, Prof. Andreas Schulz, Roger Narboni & Stuart Alexander gibi çok önemli isimler bulunuyor. Tüm katılımcıları şurada görebilirsiniz: http://perfectlightproject.com/participants.html

Trailer’i görmek, filmi izleyebilmek için heyecanlanmaya yeterli.

Proje ile ilgili ayrıntılı bilgi ve detaylar için web sitesini ziyaret edebilirsiniz: http://perfectlightproject.com/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *