Close

04 December 2014

Mudurnu’da LED tabela yasağı

PLDBolutabelaMudurnu ilçesinde Mudurnu Belediye Başkanlığı tarafından LED tabelaya yasak geldi. İlçenin tarihi yapısına aykırı olan tabelalar kaldırılacak.

Mudurnu Belediye Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile LED tabelalara yasak geldiği açıklandı. Belediye zabıtaları ilçedeki esnafa tebligat göndererek, bundan böyle ilçedeki esnaf tanıtım levhalarının ışıklı, LED aydınlatmalı ve farklı olmaması gerektiği hatırlatılarak, aksine davranan esnaflar ile ilgili cezai işlem uygulanacağı hatırlatıldı.

Mudurnu ilçesinde esnaflar artık rengarenk tabelaları dükkanlarının önlerine takamayacak. Dükkanlarının önlerine takılacak tanıtım levhaları ahşaptan olacak. Aksine hareket edenlere cezai işlem uygulanacak.

Haber kaynağı: http://www.boluekspres.com/icerik/haber.php?i=45455

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *